22.6 C

Μπρέντφορντ – Νότιγχαμ 3-2: Την προσπέρασε με την υπογραφή του Τόνεϊ

Ο Ίβαν Τόνεϊ επέστρεψε μετά από 8 μήνες που βρισκόταν εκτός δράσης λόγω της τιμωρίας του για στοιχηματισμό και το έκανε με κρότο σκοράροντας ξανά στο ματς της Μπρέντφορντ με τη Νότιγχαμ Φόρεστ, στο οποίοι οι Μέλισσες επικράτησαν με 3-2 για να προσπεράσουν την ομάδα του Σάντο στη βαθμολογία της Premier League.

Ο Άγγλος στράικερ επέστρεψε… καυτός στα αγγλικά γήπεδα κάνοντας το 1-1 για την ομάδα του στο 19′. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή με τον Μι στο 58′, ωστόσο ο Γουντ μετά από 7 λεπτά απάντησε με ωραίο τελείωμα.

Τρία λεπτά κράτησε η χαρά των Κόκκινων, αφού οι γηπεδούχοι πήραν νέο προβάδισμα στο 68′ με τον Μοπέι για να διαμορφώσουν το τελικό 3-2 σε ένα ματς με πολλές εναλλαγές συναισθημάτων που έφεραν την Μπρέντφορντ στην 14η θέση με 22 βαθμούς κι άφησε την ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη στην 16η με 20 βαθμούς, μόλις τέσσερις πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 21ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 12/1

Μπέρνλι – Λούτον 1-1 (36’ Αμντούνι / 90+2’ Μόρις)

Σάββατο 13/1

Τσέλσι – Φούλαμ 1-0 (45+4′ Πάλμερ)

Νιούκαστλ – Μάντσεστερ Σίτι 2-3 (35′ Ίσακ, 37′ Γκόρντον / 26′ Μπερνάρντο Σίλβα, 74′ Ντε Μπρόινε, 90+1′ Μπομπ)

Κυριακή 14/1

Έβερτον – Άστον Βίλα 0-0

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ 2-2 (3′ Χόιλουντ, 40′ Ράσφορντ / 19′ Ριτσάρλισον, 46′ Μπεντανκούρ)

Σάββατο 20/1

Άρσεναλ – Κρίσταλ Πάλας 5-0 (11′ Γκάμπριελ, 37′ αυτ. Χέντερσον, 59′ Τροσάρ, 90+4′, 90+5′ Μαρτινέλι)

Μπρέντφορντ – Νότιγχαμ Φόρεστ 3-2 (19′ Τόνεϊ, 58′ Μι, 68′ Μοπέ / 3′ Ντανίλο, 65′ Γουντ)