22.5 C

Τότεναμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-2: Οι Λονδρέζοι επέστρεψαν στο β’ αλλά παρέμειναν στο -6 από την 4η θέση

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε μια μεγάλη ευκαιρία να αποτελειώσει την Τότεναμ, ωστόσο αποδείχθηκε κατώτερη των περιστάσεων σε ακόμα μια αναμέτρηση.

Οι Κόκκινοι Διάβολοι προηγήθηκαν με δύο γκολ στο πρώτο μέρος στο Λονδίνο αλλά οι γηπεδούχοι με υπηρεσιακό τον Ράιαν Μέισον έσωσαν τον βαθμό (2-2) και παραμένουν στην 5η θέση με 54 βαθμούς αλλά στο -6 από την ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ.

Ο Σάντσο άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με ένα εξαιρετικό πλασέ ενώ στο 44′ ο Ράσφορντ μετά την τρομερή μπαλιά του Φερνάντες πέτυχε το 0-2 με υπέροχο σουτ.

Οι αποδοκιμασίες ξεκίνησαν να ακούγονται, η Τότεναμ βγήκε διαφορετική στο δεύτερο μέρος και εκμεταλλεύτηκε την τραγική χαλάρωση που έδειξαν οι φιλοξενούμενοι. Ο Πόρο στο 56ο λεπτό μείωσε σε 1-2 και στο 79′ ο Σον διαμόρφωσε με πλασέ από κοντά το τελικό 2-2.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 33ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Γουλβς – Κρίσταλ Πάλας 2-0 (3′ αυτ. Άντερσεν, 90+4′ πεν. Νέβες)

Άστον Βίλα – Φούλαμ 1-0 (21′ Μινγκς)

Λιντς – Λέστερ 1-1 (20′ Σινιστέρα / 80′ Βάρντι)

Νότιγχαμ Φόρεστ – Μπράιτον 3-1 (45+3′ αυτ. Γκρος, 69′ Ντανίλο, 90+1′ πεν. Γκιμπς-Γουάιτ / 38΄ Μπουονανότε)

Τσέλσι – Μπρέντφορντ 0-2 (37′ αυτ. Αθπιλικουέτα, 78′ Εμπεουμό)

Γουέστ Χαμ – Λίβερπουλ 1-2 (12′ Πακετά / 18′ Γκάκπο, 67′ Μάτιπ)

Μάντσεστερ Σίτι – Άρσεναλ 4-1 (7′, 54′ Ντε Μπρόινε, 45+1′ Στόουνς, 90+5′ Χάλαντ / 86΄ Χόλντινγκ)

Έβερτον – Νιούκαστλ 1-4 (80′ ΜακΝιλ / 28′, 75′ Γουίλσον, 72′ Ζοέλιντον, 81′ Μέρφι)

Σαουθάμπτον – Μπόρνμουθ 0-1 (50′ Ταβερνίερ)

Τότεναμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-2 (56′ Πόρο, 79′ Σον / 7′ Σάντσο, 44′ Ράσφορντ)