23.2 C

Super League 2: Εξάρα και διακοπή στο Ηρακλής – Απόλλων Λάρισας, έμειναν στην ισοπαλία Αιγάλεω και Καλλιθέα

Το πιο εντυπωσιακό και παράλληλα παράξενο παιχνίδι της αγωνιστικής ήταν αυτό ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Απόλλωνα Λάρισας. Οι Θεσσαλονικείς βρέθηκαν να προηγούνται με 6-0 στο ημίχρονο και ο αγώνας διακόπηκε μετά από μία ώρα παιχνιδιού, αφού 5 παίκτες της ομάδας της Λάρισας έπεσαν στο έδαφος σαν τραυματίες και το παιχνίδι δεν ήταν δυνατό να συνεχιστεί.

Για την ιστορία το 6-0 είχε διαμορφωθεί με χατ τρικ του Άλεκσιτς, δύο τέρματα του Γιουμπιτάνα και ένα του Τομάς.

Στα άλλα παιχνίδι της σημερινής ημέρας, ο Ηρακλής Λάρισας πανηγύρισε μεγάλο διπλό στην έδρα του Μακεδονικού με 2-3, ο Διαγόρας Ρόδου έφυγε με το διπλό από τη Βέροια (0-2), ενώ Ηλιούπολη και Προοδευτική έμειναν στο 1-1.

Αλμωπός Αριδαίας και Θεσπρωτός έμειναν στο 1-1, ενώ επίσης ισόπαλοι ήρθαν Χανιά και Hρόδοτος (0-0). Το Αιγάλεω γλίτωσε στις καθυστερήσεις την εντός έδρας ήττα από την Καλλιθέα ισοφαρίζοντας για το τελικό 1-1.