18.7 C

Παρέλαση του ΠΑΟΚ Β’ στο ΟΑΚΑ, 1-4 τον Παναθηναϊκό Β’ (hls)

Παρέλαση στο ΟΑΚΑ με καταπληκτική εμφάνιση έκανε ο ΠΑΟΚ Β’ απέναντι στον Παναθηναϊκό Β’, στην επανέναρξη της Super League 2. Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία επικράτησε με 1-4 των Πράσινων που αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 26ο λεπτό λόγω της αποβολής του Βουτσά.

Το κακό ωστόσο είχε γίνει πολύ νωρίτερα για τους Πράσινους που βίωσαν ένα εφιαλτικό πρώτο τέταρτο στην αναμέτρηση όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-3. Ο Μπράντονιτς άνοιξε το σκορ με ωραία ατομική ενέργεια στο 2′ και πέντε λεπτά αργότερα έφτιαξε το γκολ του Πανίδη για το 0-2. Ο Γκορντεζιάνι εκμεταλλεύτηκε ακόμα ένα λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων και έκανε το 0-3 στο 13′.

Ο Παναθηναϊκός Β’ μείωσε με την κεφαλιά του Ταβάρες στο 16′ (νωρίτερα είχε δοκάρι με τον Μπιλάλ), ωστόσο το αριθμητικό μειονέκτημα αποδείχθηκε καταδικαστικό, με τον ΠΑΟΚ Β’ να κάνει διαχείριση και να πετυχαίνει και τέταρτο γκολ με τον Χατζηστραβό στο 81′.