16.5 C

Αήττητος πρωταθλητής Ελλάδας ο Παναθηναϊκός στο FIFA μετά τη νίκη επί της Παναχαϊκής

Μπορεί ο Παναθηναϊκός να μην είναι ακριβώς… πρωταθλητής σε όλα τα σπορ όπως λέει ο ύμνος του, ωστόσο στα εικονικά σπορ τα πάει μια χαρά. Σύμφωνα με την επίσημη ενημέρωση του Ερασιτέχνη ΠΑΟ οι Πράσινοι κατέκτησαν το πανελλήνιο πρωτάθλημα και μάλιστα αήττητοι, μετά τη νίκη επί της Παναχαϊκής…

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Ο Παναθηναϊκός κατακτάει αήττητος το ελληνικό πρωτάθλημα FIFA και τον δεύτερο τίτλο της σεζόν στα eSports!

Σπουδαία «πράσινη» ανατροπή απέναντι στην Παναχαϊκή (2-1), καθώς βρέθηκε για λίγα λεπτά μακριά από την κορυφή. Με δύο γκολ των Βρατσίδη και Κράγκαρη στο δεύτερο ημίχρονο, ανέτρεψε το σκορ και κατέκτησε τον τίτλο.

Συνέλεξε συνολικά 42 βαθμούς όντας αήττητος καθ’ όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος, με την ΑΕΚ με 40 να κατατάσσεται δεύτερη και την Βέροια με 35 τρίτη».