29.4 C

Ίντερ – Λάτσιο 1-1: Ο Ντάμφρις στέρησε από τους Λατσιάλι τη νίκη στο 87′

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το ντέρμπι ανάμεσα σε Ίντερ και Λάτσιο, σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς ουσιαστικό βαθμολογικό ενδιαφέρον, η Λάτσιο έφτασε κοντά στη νίκη αλλά η καλύτερη Ίντερ βρήκε γκολ ισοφάρισης στο τέλος.

Οι Νερατζούρι κυριάρχησαν, δημιούργησαν ευκαιρίες, όμως η Λάτσιο κρατούσε το προβάδισμα που είχε από το πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα από το 32ο λεπτό με γκολ του Καμάντα.

Τελικά η Ίντερ πέτυχε μόνο ένα κομμάτι από αυτό που δικαιούταν, βρίσκοντας γκολ ισοφάρισης στο 87′ με τον Ντάμφρις.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 37ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 17/5

Φιορεντίνα – Νάπολι 2-2 (40′ Μπιράγκι, 42′ Ενζολά / 8′ Ραχμάνι, 57′ Κβαρατσχέλια)

Σάββατο 18/5

Λέτσε – Αταλάντα 0-2 (48′ Ντε Κετελάρε, 53′ Σκαμάκα)

Τορίνο – Μίλαν 3-1 (26′ Σαπάτα, 40′ Ίλιτς, 46′ Ρικάρντο Ροντρίγκες / 55′ πεν. Μπενασέρ)