22.8 C

Λουτσέσκου: Είναι μια πανάξια νίκη, θα μπορούσαμε να σκοράρουμε παραπάνω τέρματα

Απόλυτα ικανοποιημένος από τους ποδοσφαιριστές του έμεινε ο Ραζβάν Λουτσέσκου.

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Λεωφόρου επικρατώντας με 2-3 του Παναθηναϊκού. Μία νίκη για τον Δικέφαλο που ήταν πανάξια σύμφωνα με τον προπονητή του, ο οποίος δήλωσε πως η ομάδα του μπορούσε να πετύχει παραπάνω τέρματα.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV:

«Το μέλλον είναι σήμερα (ως προς απάντηση σε ερώτηση για το ματς με τον Αρη που είχε προηγηθεί). Δεν έχει σημασία το τι συνέβη πιο πριν. Κοιτάμε να νικάμε σε όποια διοργάνωση έχουμε μπροστά μας.

Το παιχνίδι το παίξαμε εμείς με τις ευκαιρίες μας. Κάναμε το παιχνίδι μας. Θα μπορούσαμε να είχαμε σκοράρει παραπάνω τέρματα. Στο 2ο ημίχρονο ήταν πιο πιεστικός ο αντίπαλος. Είναι μία πανάξια νίκη. Εάν κάτι δεν με αφήνει χαρούμενο είναι το γκολ που δεχθήκαμε στις καθυστερήσεις. Όπως και το πρώτο γκολ του Παναθηναϊκού. Από εκεί και πέρα οι παίκτες το διαχειρίστηκαν πολύ καλά ακόμα και όταν χάσαμε τον Κεζντιόρα. Είμαι πολύ ικανοποιημένος γενικά από το πώς διαχειρίστηκαν το παιχνίδι οι παίκτες μας».