22.4 C

Στουτγκάρδη – Χάιντενχαϊμ 3-3: Γλίτωσε την «αυτοκτονία» στο τέλος, έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει την Μπάγερν

Μία μεγάλη ευκαιρία σπατάλησε η Στουτγκάρδη, η οποία γλίτωσε στο τέλος την ήττα από τη Χάιντενχαϊμ για το τελικό 3-3.

Η Στουτγκάρδη είχε μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει στον έναν βαθμό τη δεύτερη Μπάγερν Μονάχου και όλα έδειχναν πως θα τα καταφέρει. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0, όμως είδαν τη Χάιντενχαϊμ να μειώνει σε 2-1 και με δύο γκολ σε ένα λεπτό (84′,85′) να φέρνει τούμπα το ματς.

Τελικά ο Ούνταβ ήταν αυτός που έσωσε την παρτίδα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων για το τελικό 3-3.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 27ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 30/3

Άιντραχτ – Ουνιόν Βερολίνου 0-0

Βέρντερ Βρέμης – Βόλφσμπουργκ 0-2 (45+4′ Λακρουά, 84′ Μάγερ)

Γκλάντμπαχ – Φράιμπουργκ 0-3 (7′ Γκρέγκοριτς, 47′ Ρελ, 57′ Ντοάν)

Λειψία – Μάιντς 0-0

Μπάγερ Λεβερκούζεν – Χόφενχαϊμ 2-1 (88′ Άντριχ, 90+1′ Σικ / 33′ Μπάιερ)

Μπάγερν – Ντόρτμουντ 0-2 (10′ Αντεγέμι, 83′ Ρίερσον)

Κυριακή 31/3

Άουγκσμπουργκ – Κολωνία 1-1 (18′ Μάιερ / 33′ Ζέλκε)

Στουτγκάρδη – Χάιντενχαϊμ 3-3 (41′ Γκιρασί, 53′ Στίλερ, 90+8′ Ούνταβ / 62′ αυτ. Νιούμπελ, 84′, 85′ Κλάιντινστ)

Μπόχουμ – Ντάρμσταντ (20:30)