21 C

Premier League: Λύγισε τη Φούλαμ η Γουλβς, βαθμός στο 96′ για τη Λούτον

Η Γουλβς ανέβασε την απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο και με δύο γκολ σε 15 λεπτά καθάρισε το ματς με τη Φούλαμ που μείωσε για το τελικό 2-1.

Οι Λύκοι προσπέρασαν με τη νίκη τους αυτή τη Νιούκαστλ και ανέβηκαν στην 8η θέση παρακολουθώντας από κοντά τη μάχη της Ευρώπης και ψάχνοντας την έκπληξη. Αϊτ-Νουρί στο 52′ και Σεμέδο στο 67′ έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους, ενώ ο Ιγουόμπι μείωσε στις καθυστερήσεις.

Σημαντικό βαθμό στη μάχη που δίνει για την παραμονή στην κατηγορία πήρε η Λούτον που βρήκε γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Κρίσταλ Πάλας για το τελικό 1-1. Το σκορ είχε ανοίξει μόλις από το 11′ ο Ματετά, ενώ το τελικό 1-1 διαμόρφωσε ο Γούντροου στο 90+6′.

Από την πλευρά της η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία στην έδρα της Μπόρνμουθ. Κι αυτό γιατί προηγήθηκε και διατηρούσε το προβάδισμα μέχρι το 90+2′. Τότε ο Ουνάλ σκόραρε για τους γηπεδούχους και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 28ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 9/3

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Έβερτον 2-0 (12′ πέν. Μπρούνο Φερνάντες, 36′ πέν. Ράσφορντ)

Γουλβς – Φούλαμ 2-1 (52′ Αϊτ-Νουρί, 67′ Σεμέδο, 90+2′ Ιγουόμπι)

Κρίσταλ Πάλας – Λούτον 1-1 (11′ Ματετά / 90+6′ Γούντροου)

Μπόρνμουθ – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 2-2 (74′ Ουταρά, 90+2′ Ουνάλ / 27′ Χάμερ, 64′ Ρόμπινσον)

Άρσεναλ – Μπρέντφορντ (19:30)