22.9 C

Super League 2: Ισόπαλο το ντέρμπι Καλαμάτα – Ιωνικός, με ανατροπή λύγισε τον ΠΑΟ Β’ το Αιγάλεω

Καλαμάτα και Ιωνικός έμειναν στο 0-0 και έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν τη διαφορά από την κορυφή μετά την ισοπαλία στο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Καλλιθέα και Χανιά.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, με τους γηπεδούχους να παίζουν μάλιστα με παίκτη παραπάνω από το 63ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το Αιγάλεω πανηγύρισε μία πολύ σημαντική νίκη λυγίζοντας με 2-1 τον Παναθηναϊκό Β’. Οι Πράσινοι προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος, όμως οι γηπεδούχοι είχαν τις απαντήσεις και έφεραν τούμπα το ματς στο δεύτερο ημίχρονο για το τελικό 2-1.

Η Νίκη Βόλου δεν κατάφερε να λυγίσει την ΑΕΚ Β’ και με το τελικό 1-1 έχασε την ευκαιρία να προσπεράσει τον Μακεδονικό και να ανέβει στην 3η θέση και μαζί έχασε κι άλλο έδαφος από την κορυφή.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 20ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)