22 C

Λαμία – Κηφισιά: Ανατροπή από το ημίχρονο για τους Φθιώτες με τη βοήθεια του VAR (vid)

Λαμία και Κηφισιά αναμετρώνται στη Φθιώτιδα στο ματς που «ανοίγει» το πρόγραμμα για την 19η αγωνιστική της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη τους επίσκεψη στην περιοχή των Φθιωτών με γκολ του Λαντρ μόλις στο 12′, ωστόσο οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τη βοήθεια της τύχης και του… VAR.

ΤΟ 0-1 ΤΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

ΤΟ 1-1 ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ

Για αρχή, ο Σιμόν στο 23′ με σουτ-βολίδα που κόντραρε πάνω στον Πέιο βρήκε την απάντηση για το 1-1, ενώ 14 λεπτά αργότερα ο Ρουμπέν Μαρτίνεθ έφυγε στην πλάτη της άμυνας μετά από κεφαλιά του Ακούνια κι αφού μπήκαν οι περιβόητες γραμμές του «ελληνικού» VAR το γκολ μέτρησε κανονικά για το 2-1 της ομάδας του Βόκολου.