21.7 C

Τορίνο – Νάπολι 3-0: Διασυρμός για την αποκαρδιωτική ομάδα του Ματσάρι

Από το κακό στο χειρότερο πάει η Νάπολι που γνώρισε ακόμη μία ήττα, αυτή τη φορά με 3-0 από την Τορίνο.

Η ομάδα του Βάλτερ Ματζάρι αγνοεί τη χαρά της νίκης από τις 26 Δεκεμβρίου και βρίσκεται πλέον στην 9η θέση της βαθμολογίας με 28 βαθμούς και στο -20 από την κορυφή.

Έναν βαθμό πίσω της είναι η Τορίνο μετά τη σημερινή της νίκη. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Σανάμπρια στο 43′.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου η πλάστιγγα έγειρε ακόμη παραπάνω προς τη μεριά της Τορίνο. Το νέο μεταγραφικό απόκτημα της Νάπολι, Πασκουάλε Ματσόκι, έκανε ένα εφιαλτικό ντεμπούτο καθώς πρόλαβε στα πρώτα τρία λεπτά συμμετοχής του να αποβληθεί μετά από σκληρό μαρκάρισμα.

Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν την ευκαιρία ανεκμετάλλευτη και βρήκαν ακόμη δύο τέρματα με τους Βλάσιτς (52′) και Μπουοντζόρνο (66′) για το τελικό 3-0.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 5/1

Μπολόνια – Τζένοα 1-1 (90+6′ Ντε Σιλβέστρι / 20’ Γκούντμουντσον)

Σάββατο 6/1

Ίντερ – Βερόνα 2-1 (13′ Μαρτίνες, 90+3′ Φρατέζι / 74′ Ανρί)

Φροζινόνε – Μόντσα 2-3 (56′ Χαρουί, 76′ πεν. Σούλε / 18′ Μότα, 45′ Καρμπόνι, 55′ αυτ. Σούλε)

Λέτσε – Κάλιαρι 1-1 (31′ Γκεντρέι / 68′ Οριστάνιο)

Σασουόλο – Φιορεντίνα 1-0 (9′ Πιναμόντι)