Ένα ακόμη sold out είναι έτοιμοι να κάνουν οι φίλοι του Ολυμπιακού στη φετινή EuroLeague.
Τα εισιτήρια που έχουν απομείνει για το ματς με τη Ρεάλ που θα είναι το πρώτο παιχνίδι από τα δύο που θα δώσει την άλλη εβδομάδα ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ είναι ελάχιστα και δύσκολα δεν θα εξαντληθούν μέχρι την ημέρα του αγώνα.
Οι Ερυθρόλευκοι θα υποδεχθούν στη διαβολοβδομάδα αρχικά τη Ρεάλ Μαδρίτης (5/12) και τρεις ημέρες αργότερα (8/12) την Μπάγερν Μονάχου.
Μάλιστα στο παιχνίδι απέναντι στη Βασίλισσα θα κάνει το ντεμπούτο του ο Φίλιπ Πετρούσεφ που ανακοινώθηκε από τον Ολυμπιακό και βρίσκεται ήδη στην Ελλάδα ώστε να ενσωματωθεί στις προπονήσεις της νέας του ομάδας.