Ο Σάσα Βεζένκοφ κάνει τα πρώτα του βήματα στο NBA με τη φανέλα των Σακραμέντο Κινγκς, με τον Βούλγαρο άσο να έχει αγωνιστεί ήδη σε δύο παιχνίδια και να βρίσκεται ακόμη σε περίοδο προσαρμογής στη νέα μπασκετική τάξη πραγμάτων για τον ίδιο.
Δίχως να γνωρίζει με βεβαιότητα ακόμη το αν θα βρίσκεται έστω ως rotational player στα πλάνα του Μάικ Μπράουν για τη νέα σεζόν, ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού κάνει ο, τι περνάει από το χέρι του για να γίνει η καλύτερα εκδοχή του εαυτού του και να μπει όσο καλύτερα γίνεται στο αμερικανικό κλίμα.
“Το παιχνίδι εδώ παίζεται πιο γρήγορα, η ταχύτητα είναι διαφορετική” δήλωσε αρχικά ο άλλοτε παίκτης του Ολυμπιακού, για να προσθέσει ότι “μέρα με την μέρα μελετώ το πώς παίζεται το παιχνίδι και προσπαθώ ώστε να είμαι η καλύτερη εκδοχή του εαυτού μου”.