Επιτέλους νίκη για την Αμπερντίν. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Conference League πανηγύρισε την 1η νίκη της σεζόν στην 6η αγωνιστική επικρατώντας με 4-0 της Ρος Κάουντι.
Η Αμπερντίν μετρούσε 2 ισοπαλίες και 3 ήττες στις πρώτες 5 αγωνιστικές. Η πρώτη νίκη άργησε αλλά ήρθε με εντυπωσιακό τρόπο κόντρα στη Ρος Κάουντι. Μάλιστα οι γηπεδούχοι είχαν φτάσει στο 4-0 μέχρι το 52ο λεπτό και κατέβασαν ταχύτητες από εκεί και πέρα.
Ο Μιόφσκι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής πετυχαίνοντας το πρώτο και το τελευταίο γκολ της ομάδας του σε 21′ και 52′. Ενδιάμεσα ακολούθησαν τα τέρματα των Ντουκ και ΜακΓκράθ.
ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ: Ρους, Τζένσεν, Γκάρτενμαν, Ρούμπεζιτς, Μαγκάρι (6′ Χέις / 54′ Μακένζι), Σίνι, Μπάρον, Ντέβλιν, ΜακΓκράθ (54′ Κλάρκσον), Μιόφσκι (72′ Σόκλερ), Ντουκ (72′ Γκουέγ)