Ο Ολυμπιακός προκρίθηκε με άγχος, ιδρώτα και την αύρα του Αλεξανδρόπουλου κόντρα στη Γκενκ, για να εξασφαλίσει την παρουσία του στα playoffs του Europa League, όπου τον περιμένει η σερβική Τσουκαρίτσκι.
Οι Ερυθρόλευκοι έχουν στρέψει ήδη από το πρωί της Παρασκευής το βλέμμα τους στην επόμενη αντίπαλό τους με φόντο τους ομίλους του Europa, με τα δύο παιχνίδια να έχουν προγραμματιστεί για τις δύο επόμενες Πέμπτες του Αυγούστου, 24 και 31.
Γκενκ – Ολυμπιακός 1-1: Μέγας… Αλεξανδρόπουλος έστειλε τον Θρύλο στα playoffs! (vid)
Το πρώτο ματς θα διεξαχθεί στο “Γ. Καραϊσκάκης” την ερχόμενη Πέμπτη και η ρεβάνς στη Σερβία την τελευταία ημέρα του Αυγούστου.
Οι ώρες των αγώνων θα γίνουν γνωστές μέσα στο επόμενο διάστημα, ενώ η τηλεοπτική κάλυψη θα γίνει ξανά από τα κανάλια CosmoteSports.