23.3 C

Φιλική νίκη της Κηφισιάς επί της Φρανκ Μποράν στο ντεμπούτο των Μποτία και Ιπαλίμπο

Η Κηφισιά επικράτησε της Φρανκ Μποράν (2-0) στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι που έδωσε επί ολλανδικού εδάφους.

Ο Τζακ Ιπαλίμπο με κεφαλιά στο 64ο λεπτό και ο Ανδρέας Τεττέι με σουτ μέσα από την περιοχή στο 76ο λεπτό ήταν οι σκόρερ της φιλικής αναμέτρησης.

Ντεμπούτο με τα χρώματα της Κηφισιάς πραγματοποίησαν ο Αλμπέρτο Μποτία και ο Τζακ Ιπαλίμπο, οι οποίοι αγωνίστηκαν για τριάντα λεπτά.

Επόμενο φιλικό -και τελευταίο επί ολλανδικού εδάφους- είναι αυτό με αντίπαλο τους Γκόου Αχέντ Ινγκλς, την Παρασκευή 4 Αυγούστου.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Αναστασίου): Κρίστινσον (60′ Αναγνωστόπουλος), Σάκιτς (60′ Σμπώκος), Παρράς (60′ Μπαρμπόσα), Βαφέας (60′ Μποτία), Αντούνες (60′ Ιπαλίμπο), Πέιος (46′ Σπίνος), Παπασάββας (60′ Κωνσταντακόπουλος), Μασούρας (75′ Μπάκος), Νίνης (46′ Τεττέι), Αντερέγκεν (75′ Δημοσθενιάδης), Οζέγκοβιτς.