Ο Παναθηναϊκός συνέχισε τις… εκτός τόπου και χρόνου τοποθετήσεις, αφού εξέδωσε νέα ανακοίνωση στην οποία «καταδικάζει» όσα έγιναν το βράδυ της Πέμπτης (8/6) στο ΟΑΚΑ, αλλά ουσιαστικά επιτίθεται και πάλι στον Γιώργο Μπαρτζώκα.
Χαρακτηριστικά η πράσινη ΚΑΕ αναφέρει: «H KAE Παναθηναϊκός καταδικάζει απερίφραστα τη ρίψη οξειδανίου και κρεμώδους τροφής προς τα μέλη της αποστολής του Ολυμπιακού, καθώς και όλους όσοι απάντησαν στις ύβρεις του προπονητή του πειραιώτικου σωματείου.
Θα περιμέναμε να είχε πράξει το ίδιο και η ΚΑΕ Ολυμπιακός για τις ρίψεις φωτοβολίδων ευθείας βολής, μολότοφ και πετρών κατά των αθλητών και προπονητών μας.
Καλούμε τους αρμόδιους φορείς να ασχοληθούν επιτέλους με την υβριστική και προκλητική συμπεριφορά του Γιώργου Μπαρτζώκα την οποία επιδεικνύει σε κάθε αγώνα».