18.8 C

Ράντονιτς: Η αρχή της τρίτης περιόδου ήταν το κλειδί του αγώνα, ο Ολυμπιακός έπαιζε όπως ήθελε

Στην τρίτη περίοδο και δη στα πρώτα λεπτά της στάθηκε ο Ντέγιαν Ράντονιτς στις δηλώσεις του μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό και τον αποκλεισμό στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε ακόμη μία ήττα από τον Ολυμπιακό και μαζί τον αποκλεισμό από το Final Eight του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 81-65: Τον κατάπιε σε 5′, 11-0 και το θρυλικό γλέντι συνεχίζεται! (vid)

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς στάθηκε στα πρώτα λεπτά της τρίτης περιόδου, τα οποία όπως είπε ήταν το κλειδί του αγώνα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Το πρώτο ημίχρονο ήταν καλό. Η εκκίνηση της τρίτης περιόδου ήταν κακή. Ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα και το έλεγξε. Η εκκίνηση της τρίτης περιόδου ήταν το κλειδί του αγώνα. Ο Ολυμπιακός έπαιξε εξαιρετικά, έβαλε πολλά σουτ, που δεν έβαζε στο πρώτο μέρος. Πήρε γρήγορα το προβάδισμα και το μομέντουμ. Αυτό άλλαξε τα πάντα.

Έγιναν πάρα πολλά αμυντικά και επιθετικά λάθη στο τρίτο δεκάλεπτο. Χάσαμε τελείως τον έλεγχο και γι αυτό χάσαμε τον αγώνα. Αφήσαμε τον Ολυμπιακό να παίξει, όπως ήθελε»