16.5 C

Λέτσε – Ρόμα 1-1: Ο Ντιμπάλα δεν έφτανε αυτή τη φορά (vid)

Δύο σημαντικούς βαθμούς άφησε η Ρόμα στην έδρα της Λέτσε, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1.

Οι Ρωμαίοι βρέθηκαν μακριά από το καλό τους πρόσωπο και έχασαν την ευκαιρία να ανεβούν κι πάλι μόνοι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Η Λέτσε έφερε το παιχνίδι στα μέτρα της, μπλοκάροντας την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο που παρά τις προσπάθειες της δεν μπόρεσε να φτάσει στη νίκη.

Η ιστορία του ματς γράφτηκε στα πρώτα 17 λεπτά. Αρχικά οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 7ο λεπτό με αυτογκόλ του Ιμπάνιες.

Η Ρόμα κατάφερε να αντιδράσει γρήγορα, με τον Πάουλο Ντιμπάλα να ευστοχεί από την άσπρη βούλα 10 λεπτά αργότερα για το 1-1.

Από εκεί και πέρα και παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών του Ζοσέ Μουρίνιο το σκορ δεν άλλαξε και η Ρόμα άφησε δύο σημαντικούς βαθμούς στη μάχη που κάνει για να βρεθεί στο UEFA Champions League της νέας σεζόν.