16.1 C

Έγινε κι αυτό στη Super League 2: Ο Ηρόδοτος έμεινε με έξι παίκτες και το ματς με την Κηφισιά έληξε στο 42′!

Απίστευτο και πρωτόγνωρο σκηνικό στο ματς του Ηρόδοτου με την Κηφισιά για το πρωτάθλημα της Super League 2, στο οποίο όπως φαίνεται δεν τα έχουμε δει όλα ακόμα!

Συγκεκριμένα η ομάδα της Κρήτης που κατέβηκε στο ματς με μόλις 12 παίκτες διαθέσιμους (11 βασικούς κι έναν στον πάγκο!) έχασε άλλους 5 (!) με προβλήματα τραυματισμών, κάτι που οδήγησε στην πρόωρη λήξη του αγώνα στο 42ο λεπτό και με το σκορ στο 2-0 υπέρ της Κηφισιάς.

Με έξι παίκτες από τη μία ομάδα δε νοείται να υπάρχει ματς και γι’ αυτό η διαιτητής του αγώνα, Τσιοφλίκη Ανδρομάχη, σφύριξε τη λήξη πριν καν επέλθει το 45λεπτο, σε μία ακόμη τραγική στιγμή σε ένα πρωτάθλημα που μόνο επαγγελματική Λίγκα δεν θυμίζει…