22.4 C

Ο Άρης στέλνει επιστολή διαμαρτυρίας στην ΚΕΔ για τη διαιτησία στο ματς με τον Παναιτωλικό

Ο Άρης επικράτησε με 1-0 του Παναιτωλικού βλέποντας το ένα από τα συνολικά τρία τέρματα του Γκρέι να μετράνε κανονικά, με τη φάση του 22ου λεπτού να προκαλεί εντύπωση.

Ο Άρης θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ με ένα καθόλα νόμιμο τέρμα στο 22ο λεπτό αν οι Ζαμπαλάς στο γήπεδο και Παπαπέτρου στο VAR έβλεπαν ό,τι κι όλοι οι υπόλοιποι: τον Γκρέι να καλύπτεται κανονικά από τον τελευταίο αμυνόμενο και τις εξυγιαντικές γραμμές να… πάνε βόλτα. Άλλωστε αυτή δεν ήταν η πρώτη φορά φέτος που οι περίφημες γραμμές του οφσάιντ «διαψεύδουν» τα μάτια όλων μας. Τελικώς, την πλήρωσε -ξανά- ο Άρης σε ένα κομβικό σημείο για τη συνέχεια του αγώνα.

Με αφορμή κυρίως αυτή τη φάση η ΠΑΕ των Κιτρίνων σκοπεύει να στείλει επιστολή διαμαρτυρίας στην ΚΕΔ για μία ακόμη κάκιστη διαιτησία φέτος, ζητώντας την απαγόρευση ορισμού του Παπαπέτρου αλλά και του Ζαμπάλα σε άλλο παιχνίδι των Θεσσαλονικέων μέσα στη σεζόν.