12 C

Super League 2: Η Κηφισιά έκανε το 6/6 με γκολ του Μαζουλουξή στο 97′, πέρασε από την Κρήτη η Καλλιθέα (vid)

Η Κηφισιά φλέρταρε με την πρώτη απώλεια βαθμών στη φετινή Super League 2 αλλά στο τελευταίο (έβδομο) λεπτό των καθυστερήσεων επικρατώντας με 1-0 του ΟΦΙ, έκανε το 6/6 για να παραμείνει στην κορυφή του ομίλου της.

Οι Κρητικοί στο πρώτο μέρος άγγιξαν το γκολ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι, με την ομάδα του Γιώργου Πετράκη να ανεβάζει την πίεσή της στο δεύτερο μέρος και να έχει διπλό δοκάρι στο 85′.

Η λύση δόθηκε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν από εκτέλεση φάουλ ο Μαζουλουξής έπιασε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Η Καλλιθέα πέρασε από την Κρήτη πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 1-2 απέναντι στον Ηρόδοτο. Η ομάδα του Γιώργου Σίμου ανέβηκε στην 3η θέση και βρίσκεται στο -6 από την πρωτοπόρο Κηφισιά.

Ο Έλιο Ζούνιορ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν στο δεύτερο μέρος και να ισοφαρίζουν με το αυτογκόλ του Σαρρή στο 51′ πριν ολοκληρώσει την ανατροπή στο 56′ ο Λουκίνας με κεφαλιά.