21.3 C

Έλαμψε η Super League στην ματσάρα Καμερούν – Σερβία: Εξαιρετική εμφάνιση από Κούντε, Ζίβκοβιτς και Ενκουλού

Σε ένα ματς-θρίλερ το Καμερούν έδειξε χαρακτήρα και με πρωταγωνιστή τον πολύπειρο Αμπουμπακάρ επέστρεψε από την κόλαση του 1-3 μέσα σε δύο λεπτά για να ρίξει στο καναβάτσο την Σερβία του εξαιρετικού Αντρίγια Ζίβκοβιτς.

Ο άσος του ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε τον αγώνα με δύο ασίστ και γενικότερα εξαιρετική παρουσία αποχωρώντας από τον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στο 86ο λεπτό. Θετική παρουσία και από τους άλλους δύο εκπροσώπους της Super League: Ο Πιέρ Κούντε του Ολυμπιακού και ο Νικολάς Ενκουλού του Άρη «έφτιαξαν» το 1-0 του Καμερούν στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ο χαφ των Πειραιωτών είχε και δύο ακόμη καλές ευκαιρίες για να χρηστεί σκόρερ αλλά στάθηκε άτυχος.