25.1 C

Λαουτάρο Μαρτίνες: Μας πονά αυτή η ήττα, μας περιμένουν δυσκολότεροι αντίπαλοι από τη Σαουδική Αραβία

Απογοητευμένος ήταν ο Λαουτάρο Μαρτίνες μετά την ήττα της Αργεντινής με 1-2 από τη Σαουδική Αραβία.

Ο επιθετικός της Ίντερ είδε το γκολ που πέτυχε να ακυρώνεται, κάτι που σχολίασε και στις δηλώσεις μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Αναλυτικά:

«Η ήττα αυτή μας πονά, γιατί θέλαμε να αρχίσουμε με νίκη το Μουντιάλ. Χάσαμε το ματς από τα λάθη μας, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, γιατί στο πρώτο κυριαρχήσαμε και καταφέραμε να σκοράρουμε πάνω από ένα γκολ, αλλά μας ακυρώθηκαν.

Πρέπει να ανασυγκροτηθούμε, να ξεκουραστούμε και να ετοιμαστούμε για δύο τελικούς. Χωρίς αμφιβολία, το Μεξικό το Σάββατο και η Πολωνία την Τετάρτη είναι δύσκολοι αντίπαλοι. Πιο δύσκολοι από τη Σαουδική Αραβία. Οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά και πρέπει να βελτιωθούμε.»