24.2 C

Premier League: Πρώτη νίκη στη σεζόν για τη Γουέστ Χαμ, ο Σα κράτησε το «Χ» στο Μολινό

Συνέχεια στη δράση για την 4η αγωνιστική της Premier League με δύο εξαιρετικά ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις σε Λονδίνο και Μολινό.

Στο ματς της Γουλβς με τη Νιούκαστλ τα πάντα κρίθηκαν στο φινάλε. Κι αν δεν ήταν ο Ζοσέ Σα οι συνέπειες θα ήταν δραματικές για την ομάδα του Μπρούνο Λάζε.

Ο Πορτογάλος κίπερ κράτησε το 1-1 με απόκρουσε σε πλασέ του Γουντ λίγα λεπτά πριν το τέλος των καθυστερήσεων. Ωστόσο, ο πρώην κίπερ του Ολυμπιακού δεν μπόρεσε να κάνει το ίδιο και στην τρομερή εκτέλεση του Σεντ Μαξιμίν για το τελικό αποτέλεσμα στο 89′, με τον άσο των Καρακάξων να πιάνει ένα ασύλληπτο σουτ στην κίνηση αιφνιδιάζοντας τους πάντες στο «Μολινό».

Στο άλλο ματς του απογεύματος, η Γουέστ Χαμ πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη φετινή σεζόν χάρη σε τέρμα του Φορνάλς απέναντι στην Άστον Βίλα του Στίβεν Τζέραρντ που εξακολουθεί να προβληματίζει με την απόδοσή της έχοντας 3 ήττες στα πρώτα 4 παιχνίδια της χρονιάς.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο (27/8)

Σαουθάμπτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-1 (55′ Φερνάντες)

Λίβερπουλ – Μπόρνμουθ 9-0 (3′, 85′ Λουίς Ντίας, 31′, 62′ Φιρμίνο, 6′ Έλιοτ, 28′ Άρνολντ, 45′ Φαν Ντάικ, 46′ Μέφαμ (αυτογκ.), 80′ Καρβάλιο)

Μάντσεστερ Σίτι – Κρίσταλ Πάλας 4-2 (53′ Μπερνάρντο Σίλβα, 62′, 70′, 81′ Χάαλαντ / 4′ αυτογκ. Στόουνς, 21′ Άντερσεν)

Μπράιτον – Λιντς 1-0 (66′ Γκρος)

Μπρέντφορντ – Έβερτον 1-1 (84′ Γιάνελτ, 24′ Γκόρντον)

Τσέλσι – Λέστερ 2-1 (47′, 63′ Στέρλινγκ / 66′ Μπαρνς)

Άρσεναλ – Φούλαμ 2-1 (64′ Έντεγκααρντ, 85′ Γκάμπριελ / 54′ Μίτροβιτς)