24.6 C

Μίλαν – Μπολόνια 2-0: Με κυνισμό στην κορυφή οι Ροσονέρι (vid)

Η Μίλαν χρειάστηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για να κάμψει την αντίσταση της Μπολόνια και να συνεχίσει αήττητη την πορεία της στις πρώτες αγωνιστικές της Serie A.

Οι Ροσονέρι με τέρματα των Λεάο μετά από εξαιρετική σόλο προσπάθεια του Ντε Κετελάρε αλλά και του Ζιρού με φοβερό γυριστό βρήκαν τις λύσεις απέναντι στην κλειστή άμυνα των φιλοξενούμενων και πανηγύρισαν το τρίποντο, μετά την κακή παρένθεση και την ισοπαλία στο Μπέργκαμο κόντρα στην Αταλάντα την περασμένη Κυριακή.

ΤΟ 1-0 ΤΟΥ ΛΕΑΟ

ΤΟ 2-0 ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΟ ΒΟΝ ΠΛΑΝΕ ΤΟΥ ΖΙΡΟΥ

Την ίδια ώρα η Σπέτσια και η Σασουόλο έμειναν στο ισόπαλο 2-2 στο “Stadio Alberto Picco”. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 27′ με τον Φρατέζι έπειτα από ασίστ του Γιώργου Κυριακόπουλου (ξεκίνησε ως αριστερός εξτρέμ κι αντικαταστάθηκε στο 77′ από τον Ομπιάνγκ), όμως η Σπέτσια ανέτρεψε το σκορ πριν βγει το ημίχρονο με τα γκολ των Μπαστόνι και Ενζολά (πέναλτι).

Ο Πιναμόντι στο 50′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, χαρίζοντας το βαθμό στη Σασουόλο. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 81′ μετά την αποβολή του Έκνταλ με δεύτερη κίτρινη στο 81′.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Μόντσα-Ουντινέζε 1-2 (32΄ Κολπάνι – 36΄ Μπέτο, 77΄ Ουντόγκιε)

Λάτσιο-Ίντερ 3-1 (40΄ Άντερσον, 75΄ Λουίς Αλμπέρτο, 86΄ Πέδρο – 51΄ Μαρτίνες)

Κρεμονέζε-Τορίνο 1-2 (80΄ Σερνίκολα – 17΄ αυτ. Μπιανκέτι, 65΄ Ράντονιτς)

Γιουβέντους-Ρόμα 1-1 (2΄ Βλάχοβιτς – 70΄ Έιμπραχαμ)

Μίλαν-Μπολόνια 2-0 (21΄ Λεάο, 58΄ Ζιρού)

Σπέτσια-Σασουόλο 2-2 (30΄ Μπαστόνι, 45΄+3 πέν. Ενζολά – 27΄ Φρατέζι, 50΄ Πιναμόντι)