Η αποστολή του Ολυμπιακού έφτασε στην Κύπρο το απόγευμα της Τετάρτης (17/8) και οι Ερυθρόλευκοι γνώρισαν αποθεωτική υποδοχή από οπαδούς που συγκεντρώθηκαν στο αεροδρόμιο και τόνωσαν το ηθικό των πρωταθλητών Ελλάδας.
Φτάσαμε στην Κύπρο! / We have arrived in #Cyprus! 🔴⚪#Olympiacos #Arrival #UEL #APOLOLY #replay4olympiacos #replaygreece #replay #replayjeans @REPLAY pic.twitter.com/TpvZGGel3h
— Olympiacos FC (47🏆) (@olympiacosfc) August 17, 2022
Η ερυθρόλευκη ΠΑΕ έδωσε στη δημοσιότητα φωτογραφίες και video από την υποδοχή που επεφύλαξαν οι φίλοι του Ολυμπιακού στην αποστολή, με το κλίμα να είναι άκρως… ερυθρόλευκο πριν το πρώτο ματς της Πέμπτης (18/8) με τον Απόλλωνα Λεμεσού.
Θυμίζουμε πως μέσα σε λίγες ώρες τα εισιτήρια για την αναμέτρηση στο ΓΣΠ έχουν κάνει… φτερά και ο Ολυμπιακός θα έχει μαζί του τον κόσμο του.
Παντού είναι Πειραιάς! 🔴⚪️ 🇨🇾 #Olympiacos #Cyprus #UEL #APOLOLY pic.twitter.com/cXolpz2Tru
— Olympiacos FC (47🏆) (@olympiacosfc) August 17, 2022