15.9 C

Γουέστ Χαμ – Νιούκαστλ 1-1: Δεν «Χ»άρηκε κανείς (vid)

Σε ένα ματς με αρκετή ένταση, ευκαιρίες και από τις δύο μεριές και πολλά λάθη κερδισμένη βγήκε η… Γιουνάιτεντ!

Η Γουέστ Χαμ είχε μεγάλη ευκαιρία να περάσει έστω και προσωρινά στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα στην Premier League ωστόσο είδε τη Νιούκαστλ να της φράζει τον δρόμο και να την κρατάει πέμπτη, τη στιγμή που οι Καρακάξες έψαχναν αλλά δεν έβρισκαν ένα γκολ «μισή σωτηρία».

Το τελικό 1-1 αφήνει τους γηπεδούχος με το παράπονο και τους φιλοξενούμενους με την ελπίδα για στραβοπατήματα των άλλων της ουράς (Έβερτον, Νόριτς, Γουότφορντ) προκειμένου να μην τους στοιχίσει αρκετά το γεγονός ότι δεν βρήκαν ένα δεύτερο τέρμα στο διάστημα της δικής τους πίεσης.

ΤΟ 1-0 ΤΟΥ ΝΤΟΣΟΝ

Τα πάντα στο ματς κρίθηκαν από την καρφωτή κεφαλιά του Ντόσον στο 32′ και την απάντηση μέσω goal line technology από τον Γουίλοκ 12 λεπτά αργότερα, με τους Ασπρόμαυρους του Νιούκαστλ να έχουν περισσότερες και πιο κλασσικές ευκαιρίες για να πάρουν προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο αλλά να μην τις αξιοποιούν απέναντι στον εξαιρετικό Φαμπιάνσκι.