12 C

Χάβος: Καταπληκτικό το γκολ του Φάρλεϊ Ρόσα

Ο Παναιτωλικός επικράτησε χθες σχετικά δύσκολα του Πανιωνίου στο Αγρίνιο με 1-0, με ένα πολύ ωραίο σουτ εκτός περιοχής από τον Φάρλεϊ Ρόσα.

Ο τεχνικός της ομάδας του Αγρινίου, Μάκης Χάβος, μίλησε για το παιχνίδι και και αποθέωσε τον σκόρερ:

«Ξέραμε ότι θα βρούμε απέναντι μας μια ομάδα που θα αμυνθεί με δέκα παίκτες πίσω από την μπάλα και θα θέλει να πάει το παιχνίδι στις μονομαχίες και τις αντεπιθέσεις. Είχαμε απίστευτη νευρικότητα στο πρώτο ημίχρονο. Παρόλα αυτά, είχαμε καλές φάσεις για να ανοίξουμε το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι, πετύχαμε ένα καταπληκτικό γκολ με τον Φάρλεϊ Ρόσα και πήραμε τη νίκη.

Για μένα, ο Ρόσα είναι μεγάλος παίκτης και μπορεί να παίξει σε υψηλότερο επίπεδο. Δεν ‘κόλλησε’ εκεί που πήγε, αλλά εδώ τον αγαπάει ο κόσμος, ο προπονητής, η διοίκηση και με τις εμφανίσεις του αποδεικνύει ότι μπορεί να παίξει σε υψηλότερο επίπεδο», ανέφερε ο Έλληνας τεχνικός.