21.2 C

Πήρε την ισοπαλία η Ατλέτικο

Έκλεισε με ισοπαλία τις αγωνιστικές υποχρεώσεις η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε (2-2 τη Λεβάντε)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης έκλεισε τις αγωνιστικές τις υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα με ισοπαλία 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Λεβάντε.

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι, και προηγήθηκαν μόλις στο 6’ λεπτό με το τέρμα του Έρικ Καμπάκο, ενώ τα διπλασίασαν στο 36’ λεπτό με τον Ρότζερ Μάρτι να εκμεταλλεύεται το τραγικό λάθος του Τόμας.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης που παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα μπήκε φουριόζα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά έξι λεπτά μετά είδε τον Κορέα να δέχεται την κόκκινη κάρτα. Οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω, και κατάφεραν να μειώσουν το σκορ με ασύλληπτο σουτ από τον Ροντρίγκο Ερνάντεθ στο 68’ λεπτό, και να ισοφαρίσουν έντεκα λεπτά μετά με τον Σέρχιο Καμέγιο σε 2-2, όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.