25.5 C

Πρωταθλήτρια η Κ19 του ΠΑΟΚ! (vid)

Πέντε αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος, ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε την κατάκτηση του πρωταθλήματος Κ19

Ο ΠΑΟΚ νίκησε δύσκολα την Ξάνθη με 1-0 και υπερασπίστηκε τον τίτλο του στο πρωτάθλημα Κ19, πέντε αγωνιστικές πριν από το φινάλε της περιόδου.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι δύο ομάδες μπήκαν νωθρά με την Ξάνθη να χάνει τεράστια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο αποφασισμένος και τελικά κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Διαμαντή στο 60ό λεπτό, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Στο τέλος του αγώνα οι νεαροί παίκτες του «δικεφάλου» πανηγύρισαν την πρόωρη κατάκτηση του πρωταθλήματος για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.