25 C

Άνετος και ωραίος ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πήρε μία σημαντική νίκη στο κυνηγί του για την τρίτη θέση, επί του Λαυρίου με 99-88

Ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκησ τον αγώνα με το Λαύριο με 99-88, έχοντας πρωταγωνιστή τον Τζόντρα Τζέφερσον με 18 πόνοτυς, ενώ και ο Αντώνης Κόνιαρης ήταν θετικός με 15.

Από την έναρξη του αγώνα ο ΠΑΟΚ έδιεξε τη διάθεσή του να παίξει το καλύτερο μπάσκετ που μπορεί και κατάφερε να πάρει διαφορά 10 πόντων (27-17) στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Στο δέυτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου ήταν καταιγιστική σημειώνοντας 32 πόντους και ουσιαστικά τλειεώνοντας την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο κιόλας.

Στην επανάληψη η εικόνα δεν άλλαξε με τον «δικέφαλο» να συνεχίζει να προηγείται και να μην χάνει σε καμία περίπτωση το προβάδισμά του.

Ωστόσο, το Λαύριο εμφανίστηκε αρκετά ανταγωνιστικό στην τελευταία περίοδο και μπόρεσε να μειώσει αλλά δεν ήταν αρκετό για να του δώσει και τη νίκη. Τελικά, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 99-88.

Τα δεκάλεπτα: 27-17, 59-38, 76-59, 99-88