16.7 C

Στον τελικό η Ρεάλ με χατ-τρικ Μπέιλ! (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 3-1 την Κασίμα, με χατ-τρικ του Γκάρεθ Μπέιλ και προκρίθηκε στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων

Με σούπερ εμφάνιση του Ουαλού άσου, Γκάρεθ Μπέιλ, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 3-1 την Κασίμα στον ημιτελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων και προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης, όπου θα συναντήσει την Αλ Αΐν η οποία χθες απέκλεισε τη Ρίβερ Πλέιτ στον άλλον ημιτελικό.

Ο 29χρονος μεσοεπιθετικός της «Βασίλισσας» σκόραρε και τα τρία τέρματα της ομάδας του (χατ-τρικ), οδηγώντας την στον τελικό! Ο Μπέιλ άνοιξε το σκορ ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 45′ και σκόραρε δυο γρήγορα γκολ στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου (53′, 55′) «τελειώνοντας» το παιχνίδι. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Ιαπωνίας ήταν να μειώσει σε 3-1 με τον Ντόι στο 78′.