Ουντινέζε – Ίντερ 2-3: Ο Λαουτάρο άνοιξε λογαριασμό και οι Νερατζούρι επέστρεψαν στις νίκες

Στις νίκες επέστρεψε η Ίντερ μετά την ήττα της στο ντέρμπι του Μιλάνου από τη Μίλαν.

Οι Νερατζούρι επικράτησαν με 2-3 της Ουντινέζε, η οποία μετά το καλό της ξεκίνημα μετράει δύο σερί ήττες, έχοντας ωστόσο δύσκολο πρόγραμμα μιας και η προηγούμενη ήρθε από τη Ρόμα.

Η εμφάνιση της πάντως, μόνο χαμόγελα μπορεί να αφήσει στους ανθρώπους και τον κόσμο της ομάδας καθώς δεν τα παράτησε σε κανένα σημείο του αγώνα και έβαλε δύσκολα στην Ίντερ.

Ο Λαουτάρο Μαρτίνες ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Νερατζούρι. Ο Αργεντινός αρχηγός και πρώτος σκόρερ πέρσι, δεν μπήκε καλά στη σεζόν αλλά σήμερα άνοιξε λογαριασμό μετά από πέντε παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. Μάλιστα δεν έμεινε μόνο σε ένα τέρμα και ουσιαστικά ξεκλείδωσε το παιχνίδι για την Ίντερ, η οποία πήρε προβάδισμα μόλις στο 1ο λεπτό με τον Φρατέζι.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 35ο λεπτό με τον Καμπασέλ να σκοράρει για το 1-1, αλλά την ομάδα του να μην μπορεί να πάει με την ισοπαλία στα αποδυτήρια. Κι αυτό γιατί ο Λαουτάρο Μαρτίνες σκόραρε με αρκετή δόση τύχης το πρώτο του τέρμα στη σεζόν και έκανε το 1-2 που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Αργεντινός βρήκε νωρίς και δεύτερο τέρμα κάνοντας το 1-3 στο 47′, δίνοντας έτσι προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Η Ουντινέζε ωστόσο δεν τα παράτησε και μείωσε στο 83′ με τον Λούκα να πλασάρει ιδανικά για το 2-3.

Μέχρι το τέλος οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω και η Ίντερ έφτασε τους 11 βαθμούς όπου ισοβαθμεί με τη Μίλαν, αλλά και την Τορίνο που έχει ματς λιγότερο.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 27/9

Μίλαν – Λέτσε 3-0 (38’ Μοράτα, 41’ Ερναντές, 43’ Πούλισικ)

Σάββατο 28/9

Ουντινέζε – Ίντερ 2-3 (35′ Καμπασέλ, 83′ Λούκα / 1′ Φρατέζι, 45+3′, 47′ Μαρτίνες)

Γιαζίτζι: Έκανε σπουδαία πράγματα ο Ολυμπιακός, ήδη νιώθω σαν στο σπίτι μου

Ο Γιουσούφ Γιαζίτζι ανακοινώθηκε από τον Ολυμπιακό και τίθεται...

Ο Ολυμπιακός ανακοίνωσε τον Γιαζίτζι

Ο Ολυμπιακός επισημοποίησε τη συμφωνία με τον Τούρκο επιτελικό μέσο, Γιουσούφ Γιαζίτζι, ο οποίος τίθεται στη διάθεση του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ

Παναθηναϊκός – Άρης 81-68: Εύκολη πρόκριση κόντρα στους ελλιπέστατους Κίτρινους

Η διαφορά ποιότητας μεταξύ Παναθηναϊκού και Άρη είναι έτσι...

Μεντιλίμπαρ: Ρισκάρουμε ακόμα και να χάσουμε όταν δεν παίζουμε με τη νοοτροπία που πρέπει

Ο Βάσκος τεχνικός τοποθετήθηκε τόσο για το ματς με τον Ατρόμητο όσο και για το βάθος στο ρόστερ του Ολυμπιακού και την ανάγκη να αγωνίζεται σε κάθε ματς με τη σωστή νοοτροπία

Γιαννακόπουλος για Αγγελόπουλους: «Χαιρέκακα άτομα που ήθελαν να μην τιμήσω τον πατέρα μου, για εμένα πλέον είναι σαν να μην υπάρχουν» (vid)

Ο ισχυρός άνδρας της ΚΑΕ Παναθηναϊκός αναφέρει ότι «λόγω ηθικής» δεν θα ξανασυνομιλήσει για οτιδήποτε με τους ιδιοκτήτες του Ολυμπιακού, τους οποίους θεωρεί υπεύθυνους για το γεγονός πως δεν μπόρεσε να παρευρεθεί στο Καλλιμάρμαρο - Η τοποθέτησή του για το ΣΕΦ και ο επίλογος με «αγάπη και ευημερία»

Μπάγερν – Λεβερκούζεν 1-1: Οι Βαυαροί «βομβάρδιζαν» αλλά οι πρωταθλητές έφυγαν με βαθμό από το Μόναχο

Ισόπαλο ολοκληρώθηκε το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής στην Bundesliga...

Άρης: Χωρίς Φαμπιάνο, Μάγιο και Χουάνκαρ η αποστολή για το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ

Δύο σημαντικές απουσίες για τον Άκη Μάντζιο που ανακοίνωσε...