21.1 C

Βεζένκοφ: Χάσαμε το μυαλό μας και μαζί και το παιχνίδι, μας πονάει αυτή η ήττα

Ο Ολυμπιακός «αυτοκτόνησε» στην έδρα της Βιλερμπάν σπαταλώντας διαφορά 21 πόντων από το πρώτο ημίχρονο και χάνοντας εν τέλει το ματς με τρίποντο – μαχαιριά στο τέλος.

Οι Ερυθρόλευκοι πραγματοποίησαν ένα τρομερό πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο έχασαν το μυαλό τους, κάτι που σύμφωνα με τον Σάσα Βεζένκοφ προκάλεσε και την ήττα. Μία διδακτική ήττα που όμως πόνεσε αρκετά, όπως είπε στις δηλώσεις του ο Βούλγαρος άσος.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

«Ξέραμε ότι είναι μια δύσκολη έδρα. Κάναμε ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο και ίσως αυτό μας παρέσυρε. Πιστέψαμε και στη συνέχεια πως όλα θα είναι καλά όπως στην αρχή.

Η Βιλερμπάν είναι μια πολύ αθλητική ομάδα. Χάσαμε το μυαλό μας σε άμυνα και επίθεση και χάσαμε το παιχνίδι. Έπρεπε να παραμείνουμε σοβαροί και συγκεντρωμένοι.

Όταν πάει στο σουτ το παιχνίδι είναι 50-50. Να δούμε τι κάναμε λάθος, μας πονάει αυτή η ήττα. Θα δούμε τη συνέχεια που είναι πολύ δύσκολη».