17.4 C

Μιλιβόγιεβιτς – Άρσεναλ 2-2! (vid)

O πρώην ερυθρόλευκος ποδοσφαιριστής, Λούκα Μιλιβόγιεβιτς, σκόραρε δις απέναντι στην Άρσεναλ και χάρισε στην Κρίσταλ Πάλας τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στους «κανονιέρηδες»

Η Κρίσταλ Πάλας πήρε πολύτιμο βαθμό απέναντι στην Άρσεναλ στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ, έχοντας πρωταγωνιστή τον πρώην ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού, Λούκα Μιλιβόγιεβιτς!

Ο Σέρβος κεντρικός μέσος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου από το σημείο του πέναλτι, ενώ με τον ίδιο τρόπο στο 83′ ισοφάρισε στο τελικό 2-2.

Για τους «κανονιέρηδες» είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Τσάκα στο 52′, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα (56′) ο Ομπαμεγιάνγκ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και της έδωσε προσωρινά κεφάλι στο σκορ, ώσπου ο «Μίλι» να… πυροβολήσει ξανά!