9.8 C
Athens

Β΄ ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών: 3Χ3 για Πόλις, Ταταύλα και Δάφνη Αγ. Δημ.

Αήττητοι παρέμειναν Πόλις Καλλιθέας, Ταταύλα και Δάφνη Αγίου Δημητρίου μετά την 3η αγωνιστική. Ο Πόλις πέρασε από την Νίκαια με 83-72, τα Ταταύλα πήραν 64-56 την Ηλεκτρούπολη στο Νέο κλειστό Αργυρούπολης, ενώ θρίλερ είχαμε στον Κορυδαλλό όπου η Δάφνη Αγίου Δημητρίου δια πυρός και σιδήρου επικράτησε της Προοδευτικής 69-68.

EA NΙΚΑΙΑΣ – ΠOΛIΣ 72-83
Διαιτητές: Μαυρέλης, Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα:18-28, 34-46, 52-62, 72-83
EA ΝΙΚΑΙΑΣ (Mανιάτης, Καλυβιανάκης ): Κογιώνης 2, Xαραλαμπίδης 4, Βήχος, Ντώνη 7(2), Αβανίδης 12, Βαρλάς 13, Σκοπελίτης, Ιωαννίδης 15, Παυλίδης 3, Ρεπάνης, Τσουκαλάς 16(1), Μενεξής
ΠOΛIΣ (Mουριχίδης, Παναγόπουλος ): Μπογδανίδης 11(3), Μυλωνάς, Καρυδάκος, Σκαλωμένος 18 (1), Γρηγοράκος 18 (3), Xεργκελετζής 17, Χωλίδης 10, Καρασούλας, Καβελάρης, Τζώρτζης, Ταχυνάκος, Ασπρόπουλος 9 (3)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ- ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 68-69
Διαιτητές: Γεωργόπουλος, Πρισιμιτζάκης
Δεκάλεπτα: 16-14, 28-29, 49-49, 68-69
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης ): Κονιδάρης , Τζιώτης 5(1), Σαραντίδης, Ντάβος 13(3), Κοθράς 17, Βαρβατάκος 4, Βουρνάς 2, Τζίτζης, Χαριάτης 10(2), Μακαρατζής, Συρίγος 17(1)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Δρουμπούκης): Ραζής 3, Λούκος 15(2), Ζαχαρόπουλος 15, Φωσσές 2, Αλεξανδρόπουλος 2, Μαραγκόπουλος 17(1), Αρνετσάς 2, Διαμαντής 13(1)

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 63-78
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Κοκκόσης
Δεκάλεπτα: 15-19, 30-34, 42-53, 63-78
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Τιτάκης): Ντόσκορης 16(2), Κοτρότσος, Τριανταφύλλου 9(3), Γιαννακής 7(2), Παγίδας 11, Αγγελόπουλος 7, Μαυροειδάκος 4, Παναγιωτόπουλος, Κουτσής 3(1), Κατράνης 6, Πετρόπουλος
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαΐδης, Καράλης): Καρασούλος, Μαγγωνάκης 16(1), Νικολάκης 13(3), Δεμέναγας 12(1), Λεβαδείτης 3(1), Ζέρβας 9, Καράλης 10(2), Παππάς 4, Στάγκος, Μουσέτης, Μπολουδάκης 6, Σπύρου 3(1)

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜ. 70-65
Διαιτητές: Γαρίνη, Σιμά
Δεκάλεπτα: 15-12, 28-27, 40-44, 70-65
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου): Τσολάκος Ελ. Μαλτίδης 13(2), Τσολάκος Κ. 5, Ζηνέλης 6, Δημητρουλόπουλος 7(1), Τριανταφύλλου, Σκαλούμπακας 4, Αγαπητίδης 16, Κορωνάκος 17(1), Κράνιας 2
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος, Μαγγιώρος ): Λαδάς 3(1), Δασκαλούδης 8, Βελισσαράκος 1, Χαραλαμπίδης 5, Κοροπούλης 10, Τόμπρος, Καρτζόγλου 10(2), Γρυπάρης 15(2), Τσίκουρας 7(1), Δέδες, Σπυρίδωνας 6

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. 74-59
Διαιτητές: Καραβίτης, Χρόνης
Δεκάλεπτα: 25-12, 50-29, 64-40, 74-59
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ (Ιμπραημάκης, Μαντζώρος): Αλεξίου 11(2), Σφυρίδης,
Νικολάου 11, Δαουτάκος 6(2), Μαντζώρος 2, Βαλυράκης 10, Μαυράκης 6,
Ντάσκας 2, Γκούμας 12(3), Πάσμα 14, Βάσσης, Παπανικολάου
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Σιδέρης, Στιβακτάκης 11(3), Ραζής
10(1), Φράγκος 5(1), Σπανός 14(1), Αποστολόπουλος, Μαγγουρίδης 3,
Παπακωνσταντίνου 8, Λιβριώτης, Παπαδημητρίου, Στρατούλης 3(1),
Χριστακόπουλος 5

ΕΝ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ –ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 79-67
Διαιτητές: Πέππας , Ιερονυμάκης
Δεκάλεπτα: 20-17,45-36, 57-50, 79 – 67
ΕΝΩΣΗ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ (Αράπης, Βαννου): Καραΐσκος 13(2), Σαμπλί, Ασημόπουλος, Καπετσής 2, Τσέλιος 4(1), Παπουλίδης 38, Μοδάκης 1, Καρράς 7(1), Τσελέκος 6, Καρατζόγλου 4, Σαμαράς, Δρακωτός 4
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας): Γεώργαρος, Τσεμπέλης 6, Στουραΐτης 9(2), Αντιπατής 13, Μπακάλης 3, Βήχος 5, Στεφανής 13(1), Κωνσταντόπουλος 18(1), Μπούζας, Αντωνόπουλος, Καλυβάκης, Παπαγιαννακόπουλος

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ –ΤΑΤΑΥΛΑ 56-64
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Αρφαρά
Δεκάλεπτα: 18-11, 32-30, 45-43, 56-64
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος ): Φειδάς 5(1), Παπαδημητρίου 4, Γεωργούλης 13(3), Τσεπαπαδάκης 2, Καμπούρης 8, Κουζινόγλου 7(1), Κώνστας 7, Καμακάρης, Παλόκα 2, Πηλιούνης 8, Γιάννης, Κυριακόπουλος
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης): Χαιδάς 8(2), Λουλουδής, Βελιζιώτης 10(1), Καλούδης 4(1), Κόκκινος 20, Αγραπίδης 6, Λάβαρης 2, Παναγόπουλος, Χουλιάρας 5(1), Καραϊσκάκης 4, Σωτηρίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ                                    6   3   3   0   203 166
2 ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ                      6   3   3   0   240 201
3 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ          6   3   3   0   207 178
4 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY                                   6   3   3   0   197 180
5 ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ             5   3   2   1   205 179
6 ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ               5   3   2   1   207 202
7 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ                    5   3   2   1   200 171
8 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ                       4   3   1   2   175 198
9 ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ                                     4   3   1   2   216 219
10 ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ                      4   3   1   2   173 197
11 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ           3   3   0   3   189 210
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ                 3   3   0   3   202 228
13 ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ                         3   3   0   3   185 219
14 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΑΟ          3   3   0   3   155 206

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
25/10/18 21.30 ΚΛ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
25/10/18 21.00 ΚΛ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΑΟ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
25/10/18 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ
25/10/18 21.30 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ – ΕΝΩΣΗ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ
25/10/18 19.45 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
25/10/18 21.45 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
25/10/18 21.30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΑΚ ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ