25 C

Έπιασε Βιλτόρ ο Γκριεζμάν (pic)

Ο Αντουάν Γκριεζμάν πέτυχε δύο γκολ στην αναμέτρηση της Γαλλίας επί της Εθνικής Γερμανίας και έφτασε τον Σιλβαίν Βιλτόρ

Στη 10η θέση των κορυφαίων σκόρερ της Εθνικής Γαλλίας βρίσκεται πλέον ο Αντουάν Γκριεζμάν μαζί με τον Σιλβαίν Βιλτόρ και οι δύο έχουν από 26 γκολ. Ο άσος της Ατλέτικο Μαδρίτης οδήγησε τους «τρικολόρ» στη νίκη επί της Γερμανίας, αφού η ομάδα του Γιόακιμ Λεβ βρέθηκε μπροστά στο σκορ από νωρίς. Ο Τόνι Κρόος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους στο 14ο λεπτό, στη συνέχεια ο Γάλλος επιθετικός ισοφάρισε στο 62’ και δεκαοκτώ λεπτά αργότερα έδωσε τη νίκη στους πρωταθλητές Ευρώπης με πέναλτι κάνοντας το 2-1.