17.4 C
Athens

Τα αποτελέσματα της ΕΠΣΑ

Τελείωσε η αγωνιστική δράση του σαββατοκύριακου, για τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ

Ένα σαββατοκύριακο με πολύ δυνατά παιχνίδια και αρκέτες εκπλήξεις πέρασε για τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ.

Στα σημερινά παιχνίδια αίσθηση προκαλεί το σκορ του Άρη Πετρούπολης, με την Θύελλα Αγίου Δημητρίου, με τους Πετροπουλιώτες να επικρατούν με 5 – 4, όπως επίσης και το 4-0 των Σουρμένων επί του ΠΑΟ Ρουφ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Πετράλωνα – Παλαιό Φάληρο 0 – 0
ΓΣ Αργυρούπολη – ΑΕ Κηφισιά 1 – 1
Θρίαμβος Χαϊδαρίου – Αθηναϊκός 0 – 0
Τράχωνες – Μικρασιατικός 0 – 1
Άρης Πετρούπολης – Θύελλα Αγίου Δημητρίου 5 – 4
Απόλλων Χαλανδρίου – Ηλιούπολη 1 – 0
Δόξα Βύρωνος – ΑΕ Ηρακλέιου 0 – 2
Δάφνη Παλαιού Φαλήρου – Αγία Παρασκευή 1 – 4

Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
Ήφαιστος Περιστερίου – ΑΟ Περιστερίου 2 – 0
Φωστήρας Ηλιούπολης – Ολυμπιακός Λιοσίων 1 – 0
Πανερυθραϊκός – Χαϊδάρι 1 – 2
Σούρμενα – ΠΑΟ Ρουφ 4 – 0
Νέα Ιωνία – ΑΟ Ιλίου 0 – 0
Ιάσων – Διάνα Ηλιούπολης 0 – 0
Άγιαξ Ταύρου – Χολαργός 0 – 3
Φωστήρας – Χαλάνδρι 2 – 0

Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
Αλσούπολη – Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 0 – 1
Άρης Χολαργού – Παπάγος 2 -1
Άτταλος – Αστέρας Ζωγράφου 1 – 1
ΠΑΟΚ Ζωγράφου – Κηπούπολη 2 – 5
ΑΟΝΑ – ΠΟΨ 1 – 1
Κολωνός – Ατρόμητος Χαλανδρίου 3 – 0
Χρυσούπολη – Αθηναΐδα 0 – 0
Ηρακλής Περιστερίου – Φοίνικας Περιστερίου 0 – 0

Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
Ποσειδώνας Γλυφάδας – Ιεράπολη 1 – 1
Βύρωνας – Κένταυρος Βριλησσίων 1 – 2
Εθνικός Αστέρας – Πεύκη 2 – 1
Υμηττός – Ελευθερούπολη 1 – 1
Άμιλλα Περιστερίου – Άγιος Θωμάς 1 – 2
Αίμος Πετρούπολης – Μελίσσια 1 – 1
Ατρόμητος Μεταμόρφωσης – ΑΕ Μεταμόρφωσης 0 – 1
Νεοπεντελικός – Κοψαχείλα 2 – 1

Β Κατηγορία 3ος Όμιλος
Γκυζιακός – Τερψιθέα 1 – 2
Ανθούπολη – Θρίαμβος Αθηνών 5 – 0
Λυκόβρυση – Βριλήσσια 0 – 0
Κηφισιά 2010 – Καματερό 2 – 6
Αγία Ελεούσα – Λαύρα Αργυρούπολης 2 – 0
ΑΕ Ζέφυρος – Κεραυνός Γλυφάδας 0 – 1
Νίκη Αλίμου – ΠΑΣ Γαλάτσι 1 – 1
Παράδεισος – Άγιος Δημήτριος 0 – 2

Γ Κατηγορία 1ος Όμιλος
Νέα Σμύρνη – ΑΕ Περιστερίου 3 – 3
Αναγέννηση Πετρούπολης – Πράσινα Πουλιά 3 – 2
Άρης Καλαμακίου – ΑΕ Ιλίου 8 – 2
ΑΟ Κωφών – Άφοβος 1 – 2
Απόλλων Περιστερίου – Φοίνιακας Καλλιθέας 2 – 0
Ιπποκράτης – Αττικός 3 – 0

Γ Κατηγορία 2ος Όμιλος
Αίας Αθηνών – Δάσος Χαϊδαρίου 1 – 2
Παγκράτι – Αρίων 2 – 0
Πανιώνιος Καισαριανής – Ελαφρά Ταξιαρχία 3 – 0 α.α.
Ερμής Ηρακλείου – Ταταύλα 0 – 1
Γαλαξίας – Διαγόρας Αιγάλεω 1 – 1
Χαλκηδονικός – Πανθησειακός 4 – 0

Γ Κατηγορία 3ος Όμιλος
Τόλμη Περιστερίου – Θεμιστοκλής 1 – 1
Κεραυνός Πετρούπολης – Θύελλα Περιστερίου 1 – 3
Προμηθέας – Αρμενική 2 – 0
Λέοντες – Πλάτων 0 – 3
ΓΣ Καισαριανής – Φωστήρας Καισαριανής 4 – 0
Κεραμεικός – Αστέρας Εξαρχείων 0 – 0

Γ Κατηγορία 4ος Όμιλος
Τριφυλλιακός – Δάφνη Αθηνών 1 – 0
Μαρούσι – Καλαμάκι 1 – 1
Ένωση Βοτανικού – Πατήσια 3 – 2
Κορωνίδα – Λύκοι Χαϊδαρίου 0 – 2
Ορφέας Αιγάλεω – Αμπελόκηποι 3 – 2
Πέρα Κλουμπ – Δούρειος 0 – 2