26.1 C

Κ15 Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 0-1: Πρωταθλητής στις λεπτομέρειες ο Δικέφαλος του Βορρά

Με γκολ στα πρώτα δευτερόλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου η Κ15 του ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης του Ολυμπιακού και κατέκτησε την κούπα του πρωταθλητή στη Super League Κ15 ακολουθώντας το παράδειγμα της πρώτης ομάδας του Δικεφάλου.

Οι Ασπρόμαυροι ήταν πιο αποτελεσματικοί σε ένα παιχνίδι με λιγοστές ευκαιρίες και χάρη στο τέρμα του Τοπαλίδη πήραν το τρόπαιο στη Θεσσαλονίκη, με τους νεαρούς Ερυθρόλευκους να μένουν με την πίκρα αλλά να παίρνουν το χειροκρότημα για την εξαιρετική τους πορεία και την προσπάθεια μέχρι τη λήξη του 80λεπτου στο ΔΑΚ Λαμίας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ταβουλάρης, Σιώζος, Τσαλαπατανάκης, Μάρας, Γούσιος, Γαραντής (49′ Λαζαρίδης), Αγγελόπουλος (58′ Χρηστίδης), Παπαγεωργίου, Σεφερλής, Μωϋσιάδης’ , Παναγόπουλος.

ΠΑΟΚ: Νικολαϊδης, Μίσχος, Δημητρακόπουλος (74′ Σνάουτσερ), Καλπάκης, Φιλιππιάδης, Γκέρσος, Τοπαλίδης, Λαζαρίδης, Σούβλατζης (52′ Μπούκλας), Τσιάλης, Χαλδέζος.