19.2 C

Λεβερκούζεν – Στουτγκάρδη 2-2: Η πρωταθλήτρια το έκανε ξανά, αήττητη για 46ο παιχνίδι με νέο γκολ στις καθυστερήσεις

Η απίστευτη Μπάγερ Λεβερκούζεν δεν λυγίζει ποτέ! Η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο ήταν πίσω στο σκορ μέχρι το 97′, όμως όπως το έχει κάνει αρκετές φορές τη φετινή σεζόν βρήκε ξανά γκολ ισοφάρισης για το τελικό 2-2 κόντρα στη Στουτγκάρδη.

Η ήδη πρωταθλήτρια Λεβερκούζεν έφτασε τα 46 ματς αήττητη, καθώς αρνήθηκε να χάσει για ακόμη μία φορά. Η Στουτγκάρδη πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων μέσα σε εννιά λεπτά με Φιούριχ στο 47′ και Ούνταβ στο 56′.

Εκεί ήταν που βάρεσε το καμπανάκι της Λεβρκούζεν, η οποία μείωσε με τον Αντλί στο 61′ και βρήκε γκολ ισοφάρισης στο 97′ με τον Άντριχ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 31ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 26/4

Μπόχουμ – Χόφενχαϊμ 3-2 (34′, 64′ Στέγκερ, 45+2′ Πάσλακ / 73′, 84′ Πάσαλιτς)

Σάββατο 27/4

Μπάγερν Μονάχου – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-1 (9′, 61′ πεν. Κέιν / 23′ Εκιτικέ)

Λειψία – Ντόρτμουντ 4-1 (23′ Οπέντα, 45+2′ Σέσκο, 46′ Σιμακάν, 80′ Μπαουμγκάρτνερ / 20′ Σάντσο)

Φράιμπουργκ – Βόλφσμπουργκ 1-2 (42′ Μπόρναου / 82′ Άρνολντ, 90′ Λακρουά)

Άουγκσμπουργκ – Βέρντερ Βρέμης 0-3 (52′ Σμιντ, 61′ πεν. Ντουκς, 90′ Ντεμάν)

Λεβερκούζεν – Στουτγκάρδη 2-2 (61′ Αντλί, 90+6′ Άντριχ / 47′ Φίριχ, 56′ Ουντάβ)