16.9 C

Φούλαμ – Λίβερπουλ 1-3: Επέστρεψε στις νίκες με διπλό στο δυτικό Λονδίνο

Η Λίβερπουλ άφησε πίσω τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα και ξέσπασε στη Φούλαμ στο δυτικό Λονδίνο.

Οι Κόκκινοι πανηγύρισαν τη νίκη με τριάρα (1-3) και παραμένουν στο κυνήγι της πρωτοπόρου Άρσεναλ σε μια μάχη για τον τίτλο που δείχνει πως θα είναι συγκλονιστική ως το φινάλε.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ προηγήθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλεξάντερ-Άρνολντ στο 32ο λεπτό αλλά ο Καστάν ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου για να πανηγυρίσει το πρώτο του γκολ με τη Φούλαμ.

Ο Χράφενμπερχ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Λίβερπουλ στο 52ο λεπτό με τρομερό σουτ εκτός περιοχής ενώ ο Ζότα διαμόρφωσε με ψύχραιμο συρτό πλασέ το τελικό 1-3.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 34ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 20/4

Λούτον – Μπρέντφορντ 1-5 (90+2′ Μπέρι / 24′, 45+1′ Ουισά, 62′ Πίνοκ, 64′ Πότερ, 86′ Σάντε)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Μπέρνλι 1-4 (52′ Χάμερ / 38′ Λάρσεν, 40′ Ασινιόν, 58′ Φόστερ, 71′ Γκούντμουντσον)

Γουλβς – Άρσεναλ 0-2 (45′ Τροσάρ, 90+5′ Έντεγκαρντ)

Κυριακή 21/4

Έβερτον – Νότιγχαμ 2-0 (29′ Γκουεγέ, 76′ ΜακΝιλ)

Άστον Βίλα – Μπόρνμουθ 3-1 (45+1′ Ρότζερς, 57′ Ντιαμπί, 78′ Μπέιλι / 31′ πεν. Σολάνκι)

Κρίσταλ Πάλας – Γουέστ Χαμ 5-2 (7′ Ολίζ, 16′ Έζε, 20′ αυτ. Έμερσον, 31′, 64′ Ματετά / 40′ Αντόνιο, 89′ αυτ. Μίτσελ)

Φούλαμ – Λίβερπουλ 1-3 (45+2′ Καστάν / 32′ Αλεξάντερ-Άρνολντ, 53′ Χράφενμπερχ, 72′ Ζότα)