23.4 C

Μπρεστ – Μονακό 0-2: Οι Μονεγάσκοι έγιναν αφεντικά για τη 2η θέση με σπουδαίο διπλό

Απόλυτο αφεντικό στη μάχη της δεύτερης θέσης στη Ligue 1 έγινε η Μονακό, η οποία πέρασε αέρας από την έδρα της Μπρεστ επικρατώντας με 0-2.

Οι Μονεγάσκοι προσπέρασαν στη βαθμολογία την Μπρεστ, η οποία γνώρισε για δεύτερο σερί παιχνίδι την ήττα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σε όλο το διάστημα του αγώνα και χτύπησαν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στις αρχές του δευτέρου για να φύγουν με το μεγάλο διπλό.

Ο Ζακάρια άνοιξε το σκορ στο 40′ και ο Μιναμίνο στο 48′ έκανε το 0-2 για τη Μονακό, η οποία διατήρησε εύκολα μέχρι το φινάλε το προβάδισμα. Μάλιστα τελείωσε το παιχνίδι με εννέα παίκτες εξαιτίας των αποβολών των Μπεν Σεγκίρ και Σίνγκο στις καθυστερήσεις.