15.6 C

«Ένα λεπτό μαζί σου»: Η Γαλατάσαραϊ τύπωσε μπλουζάκια για την αποχώρηση της Φενέρ στα 50”

Μπλουζάκια αποφάσισε να τυπώσει η Γαλατάσαραϊ για να πικάρει τη Φενέρμπαχτσε, η οποία αποχώρησε στα 50 δευτερόλεπτα του τελικού του Σούπερ Καπ.

Η διοίκηση της Φενέρμπαχτσε είχε προαναγγείλει πολλές κινήσεις διαμαρτυρίας και ο Αλί Κοτς πριν τη σέντρα έκανε λόγο για «διεφθαρμένο πρωτάθλημα», με τον σύλλογο εδώ και αρκετές εβδομάδες να είναι σε ανοιχτή κόντρα με την τούρκικη ομοσπονδία με τα όσα συνέβησαν στην Τραπεζούντα αλλά και με τον ορισμό του Σούπερ Καπ – με ανεπιθύμητο μάλιστα διαιτητή – πριν από το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό αντί να υπάρξει αναβολή.

Γαλατά – Φενέρ: Η αντίπαλος του Ολυμπιακού αποχώρησε από το γήπεδο μετά το 1-0 στα 50″ (vid)

Η αντίπαλος των Ερυθρόλευκων κατέβηκε με την U19 του συλλόγου και αποχώρησε στα 50 δευτερόλεπτα, έχοντας μάλιστα δεχθεί γκολ.

Κάπως έτσι η Γαλατάσαραϊ βρήκε την ευκαιρία να πικάρει τη μεγάλη της αντίπαλο και τύπωσε μπλουζάκια που γράφουν «ένα λεπτό μαζί σου».