19 C

Άστον Βίλα – Γουλβς 2-0: Σταθερά σε τροχιά… αστεριών οι Χωριάτες

Μία σημαντική νίκη ενόψει της συνέχειας πήρε η Άστον Βίλα κόντρα στη Γουλβς, της οποίας και επικράτησε με 2-0.

Ήταν ένα παιχνίδι με φάσεις και από τις δύο πλευρές αλλά τους γηπεδούχους πιο εύστοχους. Οι Χωριάτες βρίσκονται σταθερά στην 4η θέση που οδηγεί στο Champions League της νέας σεζόν και με τη σημερινή νίκη έφτασαν τους 59 βαθμούς, τρεις παραπάνω από την Τότεναμ που ακολουθεί με ματς λιγότερο.

Ο Ντιαμπί άνοιξε το σκορ στο 36′ για το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου. Τη νίκη για την ομάδα του Ουνάι Έμερι σφράγισε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 65ο λεπτό ο Κόνσα.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 30ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 30/3

Νιούκαστλ – Γουέστ Χαμ 4-3 (6′ πεν., 77′ πεν. Ίσακ, 83′, 90+1′ Μπαρνς / 21′ Αντόνιο, 45+10′ Κούντους, 48′ Μπόουεν)

Νότιγχαμ Φόρεστ – Κρίσταλ Πάλας 1-1 (61′ Γουντ / 11′ Ματετά)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Φούλαμ 3-3 (58′, 69′ Μπρέρετον, 68′ ΜακΜπέρνι / 62′ Παλίνια, 85′ Ντε Κόρντοβα-Ριντ, 90+3′ Μουνίζ)

Τότεναμ – Λούτον 2-1 (51′ αυτ. Καμπορέ, 86′ Σον / 3′ Τσονγκ)

Τσέλσι – Μπέρνλι 2-2 (44′ πεν., 78′ Πάλμερ / 47′ Κάλεν, 81′ Ο’ Σέι)

Μπόρνμουθ – Έβερτον 2-1 (65′ Σολάνκι, 90+1′ αυτ. Κόουλμαν / 87′ Μπέτο)

Άστον Βίλα – Γουλβς 2-0 (36′ Ντιαμπί, 65′ Κόνσα)

Μπρέντφορντ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:00)