16.7 C

Φιλική ισοπαλία (2-2) ανάμεσα σε Ατρόμητο και Λαμία στο Περιστέρι

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο δημοτικό Στάδιο Περιστερίου, ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με την Λαμία.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη ευκαιρία στον αγώνα στο 10ο λεπτό, όταν ο τερματοφύλακας της Λαμίας, Χατζηεμμανουήλ, απέκρουσε το σουτ του Βρακά έξω από την περιοχή.

Τελικά το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 28΄ με πλασέ του Ρούμπεν που πρόλαβε την έξοδο του Μαρκετζάνι, για να ισοφαρίσουν οι «κυανόλευκοι» στο 41΄ με ωραίο τελείωμα του Ρομπάιγ από σέντρα του Τζοβάρα.

Με την έναρξη του β΄ ημιχρόνου ο Σάσα Ίλιτς έκανε επτά αλλαγές και στο 52΄ έβαλε και όγδοο παίκτη, με τον Σάλτα να παίρνει τη θέση του Μαρκετζάνι κάτω από τα δοκάρια.

Στο 67΄ ο Χατζηεμμανουήλ πραγματοποίησε ακόμα μία εντυπωσιακή επέμβαση σε σουτ του Κούντε και στο 70΄ μετά το σουτ του Βρακά που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι ο Βαλένσια ευνοήθηκε από την επαναφορά της μπάλας και σέρβιρε στον Αντζιέλσκι για το 2-1.

Το τελικό σκορ (2-2) διαμόρφωσε στο 82΄ ο Λάκε.