16.7 C

Μονακό – Λοριάν 2-2: Ένας πρώην την πλήγωσε στο 95′

Με γκολ του πρώην Μονεγάσκου, Τιμουέ Μπακαγιόκο, στο 95ο λεπτό η Λοριάν σόκαρε τη Μονακό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και έδωσε τον βαθμό (2-2) στην ομάδα του στερώντας την δεύτερη θέση από τους γηπεδούχους.

Η Μονακό άφησε ανεκμετάλλευτη την ισοπαλία νωρίτερα ανάμεσα σε Μπρεστ και Λιλ και με το νέο «στραβοπάτημά» της έμεινε στο -1 από την πρώτη και στην τρίτη θέση της Ligue 1.

Παρότι, ξεπέρασε το σοκ του πρώτου λεπτού, όταν η Λοριάν προηγήθηκε με αυτογκόλ του Σίνγκο κι έφτασε στην ανατροπή μέχρι το 60′ με δράστες τους Μεντί και Φοφανά, οι Μονεγάσκοι την «πάτησαν» στο φινάλε από έναν πρώην παίκτη τους κι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στην τελική στροφή του πρωταθλήματος Γαλλίας.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 26ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 15/3

Τουλούζ – Λιόν 2-3 (53′ Νταλινγκά, 59′ πεν. Σιέρο / 33′ Λακαζέτ, 77′ Σερκί, 81′ Ο’Μπριέν)