19 C

Γουέστ Χαμ – Άστον Βίλα 1-1: Απόλυτη ισορροπία με VAR, Μαυροπάνο και χαμένους και τους δυο

Σε ένα δραματικό φινάλε στο Λονδίνο η Άστον Βίλα βρήκε γκολ ισοφάρισης με τον Τζανιόλο στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα (78′) και η Γουέστ Χαμ πανηγύρισε αλλά της βγήκε… πικρό στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων όταν ο Ντίνος Μαυροπάνος με κόντρα σε αντίπαλο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε μετά από «παρέμβαση» του VAR, με την εξέταση να θυμίζει Super League (κράτησε πάνω από 4 λεπτά!).

Τελικώς, η μπίλια έκατσε στο «Χ» (1-1) σε ένα αποτέλεσμα που δεν βόλεψε κανέναν αλλά μάλλον αφήνει περισσότερο ικανοποιημένη την ομάδα του Έμερι, που ισοφάρισε στο τέλος και τη γλίτωσε μέσω VAR στην τελευταία φάση του αγώνα με… ελληνική αύρα.

Ο Μικαέλ Αντόνιο έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο 29′, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα ημίχρονο και τη Βίλα να ισοφαρίζει στο δεύτερο μέρος με τον φορμαρισμένο Ιταλό άσο πιστοποιώντας έτσι την ανωτερότητά της στο χορτάρι.