19.1 C

ΠΑΟΚ – Ντιναμό: Ονειρικό πρώτο μέρος για τον Δικέφαλο με 3 γκολ και σκορ πρόκρισης (vid)

Το σκορ του πρώτου αγώνα ανέτρεψε σε 41 λεπτά ο ΠΑΟΚ, που έχοντας το 2-0 του πρώτου αγώνα στην πλάτη του μπήκε με σκοπό να «τσακίσει» την Ντιναμό Ζάγκρεμπ και το κατάφερε

Αρχικά στο 27′ ο Ζίβκοβιτς εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά, ο Κουλιεράκης πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Μπάμπα πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Έξι λεπτά αργότερα, ο Κουλιεράκης έμεινε ψηλά μετά από νέα εκτέλεση κόρνερ, δοκίμασε το σουτ έξω από την περιοχή και με τη βοήθεια της τύχης αφού η μπάλα κόντραρε στην πλάτη του Σούτσιτς, σκόραρε για το 2-0.

Στο 41′ μπήκε το κερασάκι στην τούρτα σε αυτό το απίστευτο διάστημα του ΠΑΟΚ, με τον Μπράντον Τόμας να στέλνει την μπάλα με κεφαλιά ψαράκι στα δίχτυα μετά από ωραία σέντρα του Τάισον.